Rozšírenie letov Riga – Poprad – Riga

Lotyšská letecká spoločnosť airBaltic bude po úspešnej minuloročnej sezóne pokračovať v prevádzkovaní pravidelného sezónneho leteckého spojenia medzi lotyšskou Rigou a Popradom. Novinkou okrem večernej rotácie v utorok je aj vloženie medzipristátia vo Varšave.

Približne trojhodinový let s medzipristátím vo Varšave v minimálnej miere ovplyvní cestujúcich na palube lietadiel B737 – 300 a B737 – 500. K pasažierom z Rigy pristúpia cestujúci z Varšavy pričom pôjde o zdržanie maximálne 35 minút. Nová rotácia umožňuje pracovne vyťaženým cestujúcim spoznať krásu Slovenska a najmä Tatier prostredníctvom skrátených pobytov, ktoré im pripravili subjekty cestovného ruchu v podtatranskom regióne. Okrem toho spojenie nášho regiónu leteckou linkou s dvoma veľkými letiskami Varšavou a Rigou umožňuje odlietavajúcim cestujúcim prestup na ďalšie letecké spojenia do celého sveta.

Letecká spoločnosť airBaltic ponúka svojím klientom okrem letov z/do Rigy aj spojenie s ďalšími destináciami v Baltskom regióne, Škandinávii či Rusku. Na nadchádzajúcu zimnú sezónu bude pridaná ďalšia rotácia, tzn. že okrem overenej soboty k nám budú môcť turisti priletieť aj v utorok. „Veríme, že lepšie dopravné spojenie podporí turistický ruch v celom regióne, čo bude mať pozitívny vplyv na zamestnanosť,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko. „Ďakujeme všetkým partnerom, ktorí finančne podporili realizáciu tohto projektu, a to SACR, Mestu Poprad, OOCR Región Vysoké Tatry, OOCR Región Liptov, KOCR Prešov a KOCR Žilina“, dodal štátny tajomník František Palko.

„Veríme, že pravidelná sezónna letecká linka pomôže ešte viac zviditeľniť tatranskú oblasť Slovenska nielen v Pobaltsku ale aj Poľsku a zároveň napomôže zvýšiť počet turistov z týchto krajín.“ uviedla Ivana Herkeľová, riaditeľka Letiska Poprad – Tatry.

„SACR podporuje toto letecké spojenie cielenými propagačnými aktivitami, aby sa o novom rozšírenom leteckom spojení dozvedelo čo najviac potenciálnych cestovateľov“, povedala Marta Kučerová, generálna riaditeľka Slovenskej agentúry pre cestovný ruch.

” Čo sa týka medzipristátia vo Varšave je to pre nás splnenie sna, ktorý máme všetci, ktorí pôsobíme v cestovnom ruchu. “, povedala s úsmevom Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

AirBaltic bude lety prevádzkovať od 15. decembra 2015 do 12. marca 2016 každý utorok a sobotu. V utorok je odlet z Rigy o 15:25 a prílet do Popradu – Tatier o 17:25. Medzipristátie vo Varšave je od 15:45 do 16:20. Odlet z Popradu je 18:10 a prílet do Rigy je o 22:10. V sobotu je let priamy. Odlet z Rigy je o 14:00 a prílet do Tatier o 14:40 a odlet z Tatier o 15:15 a prílet do Rigy o 18:00. Všetky uvedené časy sú miestne.